Uluborlu Alaaddin Keykubat İlçe Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

e-devlet üyelik işlemleri.jpg


 
 sonkitaplar.jpg

 Neredeyim : HAKKIMIZDA  >  Tarihçemiz

Tarihçemiz

ULUBORLU ALAADDİN KEYKUBAT HALK KÜTÜPHANESİ

KURULUŞ : Selçuklular zamanında Melik Tuğrul Şah’ın kızının malından M.S 1231 tarihinde Sultan Alaaddin Keykubat tarafından Alaaddin Camisi yanında kurulmuştur. Kütüphanemizin kuruluşunun amacı ve görevi gerek öğrenim çağında ve gerekse halen öğrenimde bulunan çocuklarımız, gençlerimiz ile birlikte öğrenimde bulunmayan her yaş gurubundaki halkımıza eser ve kaynak yönlerinden yardımcı olmak, huzurlu-sessiz-sakin bir çalışma ortamı sağlamaktır. Bilgi dolu, insanlığa doğruyu, güzeli gösteren ve öğreten kitaplarımızla baş başa bırakarak onlardan; insan, vatan, millet, ana-baba, kardeş sevgilerini almalarını, düşmana ve kötülüklere karşı silahla, kaba kuvvetle, cahilce değil, tatlı dil, güler yüz ve mantıkla savaşmasını konuşup anlaşmasını sağlamaktır.

KİTAP MEVCUDU : Kütüphanemize son durum itibariyle 1514 adedi eski basma eser olmak üzere toplam 20052 adet kitap mevcuttur.

OKUYUCU SAYISI : Kütüphanemizden 2007 yılı birinci altı aylık dönemde 6321 kişi yararlanmıştır.

PERSONEL DURUMU : Kütüphanemizde 1 memur ve 1 hizmetli olmak üzere toplam 2 personel ile hizmet vermektedir.

YERLEŞİM DURUMU : Kültür Sarayı 11.08.2000 tarihinde kesin kabulü yapılarak, 2001 yılı itibariyle hizmete açılmıştır. Bünyesinde 108 m2 büyüklüğünde ve aynı anda 70 kişi yararlanabilen 2 adet okuma salonu 1 adet kitap deposu olan kütüphane mevcuttur. Ayrıca İlçemizde konferans, panel, tiyatro, resmi programlar vb. çeşitli etkinliklerin yapılabileceği 210 kişilik ortapedik koltuklu, akustik ses düzenli ve otomatik perde sistemli konferans salonu 2004 yılı itibari ile halkımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca 23.06.2007 tarihinde müzenin açılışı yapılmıştır. Kütüphanemiz kalorifer sistemi ile ısınmaktadır. Hizmet binamız kültür merkezi olarak halkımıza hizmet vermektedir. Kütüphanemizin mülkiyeti İl Özel İdare Müdürlüğüne ait olup kullanma hakkı Kütüphanemize aittir. 

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 

Facebook -  Twitter'da Biz
Mesai Gün ve Saatleri
 
 Pazartesi - Cumartesi :08:00/17:00 Pazar Günü Kapalıdır.
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 572 kez gösterilmiştir.